Безбар’єрність – нова суспільна норма: фахівці Вінниччини взяли участь в обговоренні Плану заходів на 2021 і 2022 роки у рамках реалізації Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні

Безбар’єрність – нова суспільна норма: фахівці Вінниччини взяли участь в обговоренні Плану заходів на 2021 і 2022 роки у рамках реалізації Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні

 24 грудня, за участю Радника – уповноваженого Президента України з питань безбар’єрності Тетяни Ломакіної, в режимі онлайн відбулась робоча нарада з питань моніторингу виконання Плану заходів на 2021 і 2022 роки з реалізації Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні на період до 2030 року.

Від Вінниччини у засіданні взяли участь: заступник Голови ОДА Олександр Піщик, керівники департаментів та профільних управлінь обласної державної адміністрації.

Учасники наради обговорили важливі питання та надали пропозиції щодо основних індикаторів виконання заходів у рамках стратегії зі створення безбар’єрного простору.   

Також під час розгляду питань порядку денного окрема увага була приділена Проєкту методичної підтримки для обласних державних адміністрації щодо впровадження Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні на період до 2030 року.

Під час засідання Тетяна Ломакіна поінформувала про методичні матеріали, які можна використовувати в роботі у ході реалізації заходів з безбар’єрності.

Учасники наради також більш детально ознайомилися із новим курсом Міністерства цифрової трансформації під назвою «Безбар’єрна грамотність». Це 8 серій тривалістю 6 – 10 хвилин про основні принципи безбар’єрності на прикладі повсякденних життєвих ситуацій.

 «Коли на рівні держави впроваджуються нові підходи, виникає необхідність в освітніх продуктах, які пояснюють нову суспільну норму. Тому, коли за ініціативою першої леді Олени Зеленської безбар’єрність стала частиною державної політики, виникла необхідність створити освітній серіал «Безбар’єрна грамотність». Наша задача – познайомити глядачів з основами безбар’єрності через повсякденні життєві ситуації, щоб пояснити, що таке безбар’єрність, якими бувають бар’єри та чому безбар’єрність стосується усіх», – зауважила Тетяна Ломакіна.

Скориставшись QR-кодом, кожен з учасників мав можливість переглянути зазначений освітній серіал.

Також долучитися до перегляду можна усім охочим за посиланням: https://osvita.diia.gov.ua/courses/barrier-free-literacy  

Підбиваючи підсумки наради, Тетяна Ломакіна додала, що для того, щоб зробити безбар’єрність новою суспільною нормою, дуже важливо, аби якомога більше громадян України розуміли її основні принципи та цінності, які лежать в основі безбар’єрності.

Під час наради заступник Голови обласної державної адміністрації Олександр Піщик дав низку доручень керівникам структурних підрозділів ОДА, а також наголосив: «Прошу всіх поставитися максимально відповідально до виконання поставлених завдань, які мають бути виконані вчасно та із дотриманням нових вимог».

Залишити відповідь