Нарада у Вінницькій обласній державній адміністрації щодо реалізації положень Закону України «Про основи національного спротиву»

Нарада у Вінницькій обласній державній адміністрації щодо реалізації положень Закону України «Про основи національного спротиву»

Сьогодні, 22 грудня, у залі засідань Вінницької облдержадміністрації, під керівництвом голови – Сергія Борзова, у присутності голів райдержадміністрацій, керівників структурних підрозділів облдержадміністрації, сільських, селищних, міських голів, керівників територіальних органів міністерств та інших центральних органів виконавчої влади України відбулася нарада щодо роз’яснення організаційних засад національного спротиву, основ його підготовки та ведення, доведення завдань і повноважень сил безпеки та сил оборони, визначених Законом України «Про основи національного спротиву».

Законом, який набрав чинності 01 серпня 2021 року та вступає в дію 01 січня 2022 року передбачено утворення у кожній області та районі військових частин територіальної оборони. У кожному районі Вінницької області з травня 2022 року, повинні повноцінно функціонувати штаби батальйонів територіальної оборони. В їх постійному штаті  служитиме до 50 військовослужбовців особового складу.

Управління територіальною обороною на місцях здійснює голова районної державної адміністрації – начальник району територіальної оборони. Завдання, які покладені на голову райдержадміністрації є: організація та проведення заходів національного спротиву, зокрема створення штабу району територіальної оборони, забезпечення його функціонування, участь у навчаннях (тренуваннях), оперативно-польових поїздках з територіальної оборони та підготовці громадян України до національного спротиву.

На обласній нараді проаналізовано роботу керівників райдержадміністрацій щодо визначення місць дислокації окремого підрозділу бригади територіальної оборони.   

Необхідно зазначити, що для виконання даного завдання головою Жмеринської райдержадміністрації Інною Цимбал проведено багато зустрічей і нарад з керівниками територіальних громад, Жмеринським районним ТЦК та СП    та командиром військової частини А 7048 Вінницького обласного ТЦК та СП. Місце розташування батальйону територіальної оборони визначено з урахуванням вимог до розміру приміщень, наявності території для розміщення техніки та місцезнаходження у радіусі 15 км від районного центру.

Для забезпечення повноцінного функціонування підрозділу окремої бригади територіальної оборони на території району потрібно докласти неабияких зусиль начальнику ТрО Інні Цимбал спільно з Северинівським сільським головою Василем Малярчуком та командиром в/ч А 7048 у вирішенні організаційних питань та передачі майна.

Цілком визнаючи свою відповідальність за виконання організації територіальної оборони в Жмеринському районі, Інна Цимбал звернулася до керівництва області щодо солідарності в роботі під час кадрових  призначень керівництва батальйону ТрО. Для забезпечення військово-патріотичного виховання учнів та молоді, Інна Володимирівна запропонувала надати пропозиції Міністерству освіти та науки України щодо збільшення годин у школах та навчальних закладах предмету «Захист Вітчизни».

Залишити відповідь