Для того, щоб Вінниччина залишилася у жовтій зоні, нам потрібно об’єднати зусилля з активізації подальшого проведення вакцинації, – Наталя Заболотна

Для того, щоб Вінниччина залишилася у жовтій зоні, нам потрібно об’єднати зусилля з активізації подальшого проведення вакцинації, – Наталя Заболотна

Вакцинація – це єдиний ефективний спосіб подолання пандемії COVID-19. Стратегічна мета кампанії з вакцинації – сформувати в українців колективний імунітет до смертельно небезпечної хвороби.

А з цією метою потрібно, аби щонайменше 70% дорослого населення імунізувалися.
Про це та інші важливі питання щодо подолання коронавірусу спілкувалися сьогодні, 28 жовтня, в обласній державній адміністрації на нараді за участю голів територіальних громад та керівників райдержадміністрацій.
Розпочинаючи нараду перший заступник Голови облдержадміністрації Наталя Заболотна акцентувала увагу на роботі пунктів щеплень, центрів вакцинації населення і роботі мобільних бригад на місцях.
Вона підкреслила, що велика відповідальність покладена на очільників громад.
«Без посередньої участі керівників громад буде важко залишитися у «жовтій зоні» та втримати стабільну епідситуацію в області. Важливо, щоб і надалі на Вінниччині у звичному режимі працювали підприємства, їздив транспорт, відбувався навчальний процес», – зазначила Наталя Заболотна.
За її словами, область залишається на сьогодні у жовтій зоні лише за рахунок медичної системи, включаючи розгортання додаткових ліжок та превентивної роботи щодо централізованого забезпечення киснем опорних лікувальних закладів.
«Нам потрібно об’єднати зусилля щодо подальшого проведення кампанії з вакцинації. На Вінниччині відпрацьовано відповідний механізм реагування у випадку загострення епідситуації, по розгортанню ліжок на сьогодні в області включено 14 лікарень. Проте питання в іншому – на сьогодні не просто збільшується кількість хворих на коронавірус у закладах охорони здоров’я, а спостерігається зростання кількості людей, які перебувають у важкому стані. Усі вони потребують кисневої терапії, а кількість реанімаційних ліжок обмежена. Єдиний шлях на сьогодні – це вакцинація, адже на сьогодні 94% тих людей, які госпіталізовані та мають важкий перебіг хвороби, не були щеплені», – підкреслила Наталя Заболотна.
На сьогодні в області 640 тис. осіб вакциновані принаймні однією дозою, але це лише 40% від усього населення у той час, коли має бути не менше 70%.
«Надзвичайно важлива роль у проведенні вакцинації належить центрам первинної медико-санітарної допомоги, сімейним лікарям, пунктам щеплень і центрам масової вакцинації населення як додатковому, більш зручному механізму для людей. А основний механізм – це сімейний лікар та пункт щеплення в амбулаторії ЦПМСД», – зазначила Наталя Заболотна.
Під час наради голова обласної Ради Вячеслав Соколовий додав, що ситуація в області наразі серйозна, тож лише спільними зусиллями можна налагодити роботу таким чином, щоб у випадку загострення ситуації або виникнення нових труднощів була можливість максимально оперативно реагувати на різні виклики.
«Важливо, щоб Вінниччина продовжувала розвиватися в різних галузях. Перебування у жовтій зоні є результатом спільних зусиль медиків та усіх дотичних сторін. І це дозволяє навчатися та викладати у школах, працювати в дитячих садочках, користуватися громадським транспортом, ходити на роботу та отримати заробітну плату. Ті наслідки, які залишає коронавірус, – це важке фізичне виснаження і додаткові фінансові витрати для кожної сім’ї», – зазначив Вячеслав Соколовий. Він закликав присутніх активно працювати на місцях, повідомляти людей про необхідність вакцинації.
Нагадуємо, що в області постійно діють пункти вакцинації, в яких присутні вакцини на вибір. За посиланням можна переглянути адреси та контакти для отримання детальної інформації:
https://list.covid19.gov.ua/

Leave a Reply