Що спонукало жителів області вишикуватись у черги в центрах вакцинації?

Що спонукало жителів області вишикуватись у черги в центрах вакцинації?

Нові правила міжрегіональних перевезень, залежно від рівня епіднебезпеки, в якому перебуває регіон, набули чинності 21 жовтня.

Для користування міжрегіональним транспортом у регіонах із жовтим та червоним рівнем епіднебезпеки потрібно мати один із вказаних документів:

– оформлений на порталі “Дія” або в однойменному додатку “жовтий” чи “зелений” міжнародний чи внутрішній COVID-сертифікат на підставі отримання однієї дози вакцини або повного курсу вакцинації;

– іноземний COVID-сертифікат про щеплення вакцинами, які включені ВООЗ до переліку дозволених для використання в надзвичайних ситуаціях;

– документ про отримання однієї дози вакцини – форма 063-О, яку можна отримати одразу після процедури у лікаря, який проводив щеплення;

– міжнародне свідоцтво про вакцинацію, яке буде чинним рік від дати останнього щеплення. Його можна оформити у лікаря, що проводив щеплення в пункті щеплення закладу охорони здоров’я, або в сімейного лікаря;

– негативний результат ПЛР-тесту або експрес-тесту на COVID-19, чинні 72 години від часу здавання матеріалу на аналіз.

Відповідальність за наявність документу про щеплення або негативного тесту на COVID-19 під час поїздок автомобільним транспортом між регіонами, за виключенням легкових автівок, покладається на пасажирів.

Під час перевезень у залізничному та авіатранспорті відповідальність за наявність відповідних документів у пасажирів несе перевізник.

Відповідні зміни до Постанови №1236 внесли під час засідання Кабінету Міністрів 20 жовтня.

Відсутність документу про щеплення або негативного тесту у пасажира тягне за собою відповідальність відповідно до статті 44-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Йдеться про штраф від однієї до двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тобто від 17 000 до 34 000 гривень.

Таким чином, щеплення проти COVID-19 відтепер не тільки уберігає від важкого перебігу, госпіталізації та смерті від коронавірусної хвороби, але також дозволяє вільно пересуватись у транспорті за межі регіону та економить від 17 тисяч до 34 тисяч гривень штрафу за відсутність документу про щеплення у транспорті.

Де отримати щеплення https://vaccination.covid19.gov.ua/list

Як отримати COVID19-сертифікат про вакцинацію https://diia.gov.ua/…/covid19-sertifikat-pro-vakcinaciyu

Більше інформації на www.phc.vn.ua

Залишити відповідь