Чотирнадцять опорних лікарень працюватиме на Вінниччині для лікування пацієнтів, хворих на COVID-19

Чотирнадцять опорних лікарень працюватиме на Вінниччині для лікування пацієнтів, хворих на COVID-19

Сьогодні, 26 жовтня, за дорученням Голови ОДА Сергія Борзова відбулась нарада з головами райдержадміністрацій та територіальних громад області щодо вакцинації населення від коронавірусу.

Провів нараду заступник Голови ОДА Сергій Здітовецький. 

«Громади мають посилити роботу по вакцинальній кампанії. Інакше медицина просто не впорається, адже кількість хворих щоденно зростає», – підкреслив посадовець, зазначивши про необхідність додаткового інформування людей щодо імунізації. – Тільки разом зможемо уберегти здоров‘я наших громадян і найбільш ефективна допомога в цьому питанні – саме вакцинація»

Про завантаженість лікарень та хід вакцинальної кампанії у Вінницькій області доповіла директор Департаменту охорони здоров’я та реабілітації обласної державної адміністрації Ольга Задорожна. Так, вона повідомила, що на Вінниччині для лікування пацієнтів, хворих на COVID-19, працюватиме чотирнадцять опорних лікарень.

«Відсьогодні на Вінниччині працюватиме 14 ковідних лікарень. Ще один заклад відкрили в Немирові. Тут розгорнули 120 ліжок. Наразі в лікарнях області перебуває 1080 пацієнтів, 107 із них – в реанімації. За добу – 394 позитивних випадки захворювання на COVID-19. Померло 17 пацієнтів. Жоден із них не був щеплений», – повідомила посадовиця.

Директор Департаменту охорони здоров’я та реабілітації ОДА наголосила, що для розгортання додаткових реанімаційних ліжок необхідні апарати ШВЛ: «Тому, ми вкотре просимо голів тих громад, де є ковідні лікарні, допомогти у вирішенні цього питання. Ситуація із захворюваністю ускладнюється. Завантаженість лікарень складає майже 60 %. Щодня здійснюється моніторинг забезпечення кисню  – ситуація стабільна.  Медичні колективи чітко працюють. Відзавтра спеціальні робочі групи перевірятимуть роботу пунктів щеплень та центрів вакцинації. Об’їдемо всі громади», – запевнила Ольга Задорожна.

За її словами, висока група ризику тих, хто потрапить на реанімаційні ліжка – це невакциновані мешканці. І деякі громади до процесу вакцінації підійшли відповідально. До прикладу, в м. Ладижин щеплено майже 70% населення. А у селищі Вороновиця за минулу добу щепили 248 мешканців, хоча за планом мали лише 58.  Однак, у більшості громад не так відповідально ставляться до процесу вакцинації.

Проінформувала про стан захворюваності на ковід директор ДУ «Вінницький обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» Валентина Зайцева. Вона повідомила, що штам Дельта значно серйозніший за попередній – він висококонтагіозний, а перебіг хвороби агресивніший та швидший: «Щеплення – це сьогодні єдине, що може врятувати людей. Від того, як спрацюють у вакцинальній кампанії голови територіальних громад, залежатиме, без перебільшення, кількість врятованих мешканців громади. Безумовно, необхідно нарощувати темпи вакцинації на Вінниччині», – наголосила Валентина Зайцева.

Підбиваючи підсумки наради, заступник Голови ОДА Сергій Здітовецький зауважив, що представники влади на місцях мають знаходити способи комунікувати й переконувати мешканців напряму та через сімейних лікарів, аби інтенсифікувати процес добровільного щеплення населення на Вінниччині.

Залишити відповідь