Захист населення і територій від надзвичайних ситуацій: теорія і практика

Захист населення і територій від надзвичайних ситуацій: теорія і практика


Згідно Плану, затвердженого головою Вінницької обласної державної адміністрації Сергієм Борзовим, 19 жовтня 2021 року Жмеринською райдержадміністрацією спільно з Департаментом з питань оборонної роботи та цивільного захисту облдержадміністрації, Жмеринською районною та міською радами проведено навчання на тему «Організація заходів із захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій у мирний час та особливий період».
Участь у навчаннях приймали керівники територіальних громад з представниками структурних підрозділів з питань цивільного захисту територіальних громад Жмеринського району.
Семінар – нараду розпочала голова Жмеринської районної державної адміністрації Інна Цимбал, яка анонсувала виступи начальників Жмеринського районного відділу поліції ГУНП у Вінницькій області Присяжнюка А.В., Жмеринського районного управління ГУ ДСНС у Вінницькій області Педосенка В.В. та старшого державного інспектора з контролю за використанням та охороною земель у Вінницькій області Сатановського А.А.
У своїх виступах зазначені керівники установ наголосили присутнім про координацію спільних дій, направлених на виконання завдань при погіршенні погодних умов, запобігання пожежам при наявності в громадах місцевих пожежних команд та виконання земельного законодавства органами місцевого самоврядування.
Інна Володимирівна проаналізувала інформацію доповідачів та надала свої пропозиції, які були підтриманні аудиторією.
З метою підвищення рівня знань представників громад щодо захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій у мирний та особливий період, у ході теоретичної частини відпрацьовані питання про органи управління та сили цивільного захисту, оповіщення та інформування населення при загрозі або виникненні надзвичайної ситуації, порядок оформлення розпорядчих документів, укриття населення у захисних спорудах цивільного захисту, організації заходів з евакуації людей.
Відпрацювання практичних питань розпочалося з ознайомлення та обладнання захисної споруди цивільного захисту, розташованої в приміщенні Жмеринської районної ради, визначеної планом занять. Присутнім були представлено перелік документів та визначено вимоги до стану споруди, які відповідають готовності для використання за призначенням.
Організація практичної роботи евакуаційної комісії, ознайомлення із обладнанням та діяльністю збірного і приймального пунктів евакуації, організації життєзабезпечення евакуйованого населення проходило на базі опорного закладу ЗСО І-ІІІ ступенів № 6 м. Жмеринка. Представники територіальних громад району практично ознайомилися з організацією роботи в ЗПЕ в особливий період. Директором школи Л.Бігун та начальником відділу з оборонної роботи та цивільного захисту Жмеринської міської ради М.Захарчуком детально роз’яснено порядок прийому евакуйованого населення. На балансі даного закладу перебуває зразкова захисна споруда цивільного захисту, учасники наради мали можливість отримати колосальний досвід, яким поділився М. Захарчук.
Усі набуті сьогодні знання представники органів місцевого самоврядування застосують у своїх громадах, тому що покладені на них обов’язки захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій та ліквідація їх наслідків є одним з пріоритетних напрямків роботи влади на місцях.

Leave a Reply