На Вінниччині відбулось поетичне свято «Браїлівська осінь Володимира Забаштанського»

На Вінниччині відбулось поетичне свято «Браїлівська осінь Володимира Забаштанського»

Володимир Забаштанський – український поет, перекладач, лауреат багатьох літературних премій, кавалер державного ордена «Знак Пошани», ордена «За мужність» І-ІІІ ступенів, ордена Ярослава Мудрого.

Вшановували поета художнім читанням його творів, піснями, а також спогадами людей, які його знали особисто.

На свято до громади завітали почесні гості не лише зі Жмеринки, але й з різних куточків всієї країни.

Староста Браїлівського старостинського округу Ростислав Сваричевський привітав усіх присутніх на святі та зазначив, що  талант Забаштанського   цінують на батьківщині та  захоплюються його незламною вірою в людей.

Цього дня в пам’ять про Володимира Забаштанського пролунало багато теплих слів, а його друзі розповіли присутнім про своє знайомство з відомим поетом.

«Браїлівську осінь В.Забаштанського»  щорічно проводять 5 жовтня в день народження поета з 2007 року  і вручають дипломи лауреатам літературно-мистецької премії імені Володимира Забаштанського.

Лауреатами цьогорічної премії  стали Василь Герасим’юк та Іван Малюта.

Голова Вінницької організації Національної спілки письменників України Вадим Вітковський зазначив,  що людина живе доти, доки її пам`ятають і завдяки небайдужим людям пам’ять про наших видатних земляків множиться та буде жити вічно.  Також письменник розповів, що в  районі  видано 7 енциклопедичних видань творчості загиблих письменників-земляків, що дає змогу людям увіковічнити їх пам’ять і продовжити життя їхнього творчого надбання.

Залишити відповідь