ОБЕРЕЖНО – ГРИБИ!!!!

ОБЕРЕЖНО – ГРИБИ!!!!

Щороку у Вінницькій області реєструються десятки випадків отруєнь грибами. На лікарняні ліжка потрапляють як дорослі, так і діти. В цьому році в області зареєстрували 3 випадки отруєнь грибами, в тому числі 1 випадок у Жмеринському районі після вживання консервованих грибів.

У с. Крутогорб, Гайсинського району в перших числах вересня отруїлися троє дітей з багатодітної сім’ї, віком 4, 12, 13 років та їхня сусідка. На жаль, 2 сестрички 4-х та 13-ти років померли.

Про це повідомляє Жмеринське управління Головного управління Держпродспоживслужби у Вінницькій області та звертається до мешканців району із закликом ще раз подумати перед тим, як прийняти рішення про збір та вживання дикорослих грибів.

Беручи до уваги трагічний випадок у с. Крутогорб, враховуючи, що осінній грибний сезон в поточному році лише розпочався та з метою попередження отруєнь грибами наголошуємо: дітям до 13 років вживати гриби категорично заборонено!

Дітям до 12-13 років взагалі заборонено вживати гриби, бо лише в цьому віці в організмі людини остаточно формується такий фермент, як тригалоза, який сприяє перетравлюванню грибів. Не варто забувати й про те, що за однакової кількості вживаних грибів у дитини на кілограм ваги тіла доводиться вища концентрація токсину, ніж у дорослого. Крім того, гриби мають посилену абсорбуючу дію, через що, як губка, вбирають усі токсини із забрудненого довкілля, завдяки чому цей продукт завдає неабиякого «удару» по життєво важливим органам людини: печінці, нирках та серцево-судинній системі.

Обирати штучно вирощені печериці або гливи, що реалізують в магазинах та на спеціалізованих ринках, де здійснюється ветеринарно-санітарний контроль. Не купувати гриби, що продають вздовж автомобільних шляхів та на стихійних ринках.

Просимо зважити на те, що жодна цінність грибів за смаковими та поживними якостями не може зрівнятися з життям людини.

 Якщо ви, все ж таки, відправились до лісу збирати гриби, пам’ятайте наступне:

  1. Ніколи не збирайте гриби, яких не знаєте, якщо гриб викликає хоч найменші сумніви – краще його позбутися;
  2. Не збирайте старі, перезрілі або дуже молоді гриби, у яких нечітко виражені морфологічні ознаки, а також ті, що ростуть поблизу промислових підприємств, шосейних і залізничних доріг, сміттєзвалищ, тому що вони накопичують радіоактивні та токсичні речовини, в т.ч. солі важких металів;
  3. Не беріть до рук отруйні гриби та не збирайте гриби, які ростуть поруч з отруйними;
  4. Не збирайте гриби в поліетиленові пакети;
  5. Уважно перевірте зібрані гриби перед тим, як починати готувати страву або робити заготівлі;
  6. Не вживайте сирі гриби;
  7. Якщо не вдалося одразу їх приготувати, необхідно зберігати гриби в холодильнику, але не більше доби;
  8. Перед приготуванням гриби необхідно добре промити та відварити у підсоленій воді (зливати відвар, бо він є найнебезпечнішим) щонайменше тричі, протягом 30 хвилин;
  9. Готові страви з грибів не слід довго зберігати, а вживати їх в день приготування або зберігати до наступного дня (не більше) в холодильнику і обов’язково в емальованому чи керамічному посуді;
  10. Не давайте грибів вагітним та жінкам, що годують груддю, людям похилого віку та людям із захворюваннями шлунково-кишкового тракту Якщо після споживання грибів почуваєтесь погано чи помітили ознаки отруєння у своїх близьких (нудота, блювота, головний біль, біль у животі, галюцинації) – негайно звертайтесь за медичною допомогою!

Залишити відповідь