Про посилення пожежної та техногенної безпеки об’єктів різних форм власності та житлових будинків громадян на території Жмеринського району у пожежонебезпечний осінньо-зимовий період

Про посилення пожежної та техногенної безпеки об’єктів різних форм власності та житлових будинків громадян на території Жмеринського району у пожежонебезпечний осінньо-зимовий період

З метою посилення пожежної та техногенної безпеки, цивільного захисту об’єктів різних форм власності та житлових будинків громадян в осінньо-зимовий пожежонебезпечний період 2021-2022 років на засіданні районної комісії з питань ТЕБ та НС під головуванням заступника голови комісії, заступника голови райдержадміністрації Євгенія Корнійчука розглянуто питання «Про стан пожежної та техногенної безпеки об’єктів та населених пунктів району до роботи у осінньо – зимовий період 2021-2022 років».

            Інформацію щодо стану пожежної та техногенної безпеки на території Жмеринського району довів т.в.о начальника Жмеринського РУ ГУ ДСНС України в Вінницькій області полковник служби цивільного захисту А.А. Присяжний, зазначивши, що з початку 2021 року на території Жмеринського району виникло 162 пожежі та загоряння, матеріальні збитки від пожеж у 2021 році становлять 4 млн. 101 тис. 300 гривень.

Щороку із настанням прохолодної погоди різко загострюється ситуація щодо виникнення надзвичайних ситуацій, пов’язаних із життєдіяльністю людини. В цей період виникає понад 60% пожеж та загорянь. Нерідко це призводить до загибелі людей.

Причина такої ситуації – свідоме нехтування або незнання елементарних правил власної безпеки. Насамперед, це стосується осіб похилого віку, соціально незахищених верств населення та неблагополучних сімей. Саме вони найчастіше стають жертвами вогню.

Викликає занепокоєння той факт що керівники господарств, установ та організацій не в повній мірі виконують приписи органів державного нагляду у сфері пожежної та техногенної безпеки. Такий стан справ пояснюється тим, що органами місцевого самоврядування, керівниками господарств, державних підприємств та установ не виконується вимоги Кодексу цивільного захисту України.

Ще одна актуальна тема, яка потребує вирішення – це створення підрозділів місцевих пожежних команд для своєчасного реагування на пожежі. Варто нагадати, що зона виїзду пожежного автомобіля для ефективного гасіння пожеж складає 5 кілометрів, а деякі населені пункти Жмеринського району знаходяться на відстані від державного пожежно-рятувального підрозділу до 25-30 кілометрів.

З метою посилення пожежної та техногенної безпеки, цивільного захисту на території району в осінньо-зимовий пожежонебезпечний період 2021-2022 років, комісія прийняла рішення, яке буде доведено до керівників територіальних громад для прийняття відповідних рішень та виконання визначених заходів.

Залишити відповідь