Стан виробничого травматизму та проведення профілактичних заходів за І  півріччя 2021 року

Стан виробничого травматизму та проведення профілактичних заходів за І півріччя 2021 року

Жмеринське відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Вінницькій області обслуговує Жмеринську міську, Северинівську та Станіславчицьку територіальні громади.  За перше півріччя 2021 року до Жмеринського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України надійшло два повідомлення про нещасні випадки на виробництві, гострі професійні захворювання (отруєння) на виробництві, в яких постраждало дві особи. Відповідно складено два Акти з розслідування нещасних випадків за формую Н-1/П. Основні причини нещасних випадків є: порушення вимог безпеки під час експлуатації обладнання, устаткування, машин, механізмів. В порівнянні з аналогічним періодом 2020 року кількість травмованих на виробництві збільшилась на одну особу.  Завершено розслідування  13 із 20 випадків гострого професійного захворювання на гостру респіраторну хворобу COVSD-19, спричинену короно вірусом SARS-CoV-2 (повідомлення щодо випадків захворювання медичних працівників на COVSD-19 надійшли від закладів охорони здоров’я у 2020 році). В результаті розслідування один випадок пов’язаний з виробництвом на який складений Акт за формою Н-1/П та 12 Актів Н-1/НП (випадок не пов’язаний з виробництвом), решта випадків COVSD-19 на стадії завершення.

Також страховий експерт з охорони праці Жмеринського відділення в першому півріччі був залучений у розслідуванні чотирьох нещасних випадках, що сталися з працівниками страхувальників, які зареєстровані в інших областях.

З метою здійснення заходів, спрямованих на запобігання нещасним випадкам, усунення загрози здоров’ю працівників, викликаної умовами праці, страховим експертом з охорони праці відділення з січня – червень 2021 року було здійснено 6 перевірок підприємств щодо стану профілактичної роботи по створенню здорових та безпечних умов праці. Під час проведених перевірок виявлено 80 порушень законодавства про охорону праці. Внесено 6 подань роботодавцям про порушення законодавства про охорону праці. Так, за шість місяців поточного року на підприємствах взято участь у проведенні: 2 семінарів,  17 нарад, 6 засідань круглих столів, надано 93 консультацій з питань охорони праці.

                                                                     Страховий експерт  з охорони праці Жмеринського відділення управління ВД ФССУ

у Вінницькій області Кіндрат Д.Д.

Залишити відповідь