Сергій Борзов: У Калинівці, завдяки програмі президента «Велике будівництво», оновлено приймальне відділення та придбано сучасне діагностичне обладнання КТ, УЗД і рентгенівську систему

Сергій Борзов: У Калинівці, завдяки програмі президента «Велике будівництво», оновлено приймальне відділення та придбано сучасне діагностичне обладнання КТ, УЗД і рентгенівську систему

«Це вже друге з десяти відділень, де завдяки реалізації на Вінниччині програми президента «Велике будівництво» вдалося зробити  сучасний ремонт та безкоштовно отримати від держави медичне обладнання на суму 17,6 млн грн. Загалом з державного бюджету на це відділення спрямовано 26 млн грн», – зазначив Голова ОДА Сергій Борзов під час відкриття реконструйованого відділення у Калинівській міській лікарні.

Віднині лікарня оснащена комп’ютерним томографом вартістю 11,9 млн.грн., системою рентгенівською діагностичною IMAX 7700F вартістю 4,8 млн. грн. та ультразвуковою діагностичною системою SonoBook, яка коштує 0,8 млн. грн. За рахунок коштів міста закуплено медичне обладнання та меблі на суму 0,5 млн. грн.

Керівник регіону зауважив, що Калинівська лікарня першою почала приймати ковідних хворих з Вінниці і знаходиться неподалік траси між Києвом і Вінницею, відтак, обладнання є вкрай необхідним для цього медичного закладу, аби люди могли отримати якісну ургентну медичну допомогу. Окрім того, Сергій Борзов зауважив, що приймальне відділення працюватиме не лише для мешканців Калинівської громади, а й для Іванівської територіальної громади.

«Медичне обладнання в опорних лікарнях не оновлюлювалось майже 20 років. А зараз понад 10 тисяч пацієнтів, які за рік звертаються за допомогою до Калинівської лікарні матимуть можливість пройти безкоштовне обстеження на сучасному апараті ультразвукової діагностики, зробити комп’ютерну діагностику та рентген. Приміщення відділення відповідає усім нормам доступності та маршруту пацієнта», – зауважив Сергій Борзов.  

Народний депутат Ірина Борзова наголосила, що медичні працівники повинні мати гарні умови для роботи, а жителі області якісні та доступні послуги.

«Раніше мешканцям доводилося їхати до обласного центру, аби пройти необхідне обстеження, але ж у критичному стані для пацієнта кожна хвилина має значення. Тепер Калинівська лікарня має сучасне приймальне відділення та сучасне діагностичне обладнання – все це завдяки ініціативі Президента Володимира Зеленського та програмі «Велике будівництво». Загалом десять приймальних відділень області будуть оновлені. Ми обіцяли і ми це зробили»,  – підкреслила Ірина Борзова.

Голова госпітальної ради області, депутат Вінницької обласної ради, перший заступник Голови ОДА Наталя Заболотна зазначила, що завдячуючи програмі Президента «Велике будівництво», приймальне відділення відповідає усім сучасним медичним умовам, щоб якісно і ефективно надавати медичні послуги: «Приймальне відділення сьогодні має надавати весь комплекс діагностичних послуг. Саме тут має бути поставлений діагноз і лише тоді пацієнт потрапляє в стаціонар. Окрім того, відділення має окремий вхід для інфекційних хворих з підозрою на ковід», – підкреслила посадовиця.

Голова Калинівської міської територіальної громади Василь Поліщук висловив вдячність Президенту України за ініціативу, адже загалом в державі буде оновлено 210 таких відділень, а керівництву області за те, що Калинівська лікарня увійшла до цього списку.

Головний лікар КП «Калинівська ЦРЛ» КМР Владислав Головащенко зазначив, що створення такого відділення є вкрай необхідним для громади, адже відділення «emergency department» в Україні, як і в усьому цілодобово надають екстрену допомогу пацієнтам: «Сьогодні, завдячуючи ініціативі Президента та програмі «Велике Будівництво», ми відкриваємо після реконструкції приймальне відділення екстреної медичної допомоги, адже лікарня є опорним закладом. Це перший поверх будівлі на площі 861 м2.. Окрім проведення ремонтних робіт, ми отримали сучасне медичне обладнання. Діагностику мешканці зможуть пройти безкоштовно за направленням сімейного лікаря».

Для довідки:

КП « Калинівська ЦРЛ» КМР  функціонує на 225 стаціонарних ліжок.

В склад  лікарні входить поліклініка  потужністю 550 відвідувань в зміну.

В закладі  затверджено 484 штатних посад, працює 441фізичних осіб. З них 88 лікарів, 2 медичних сестер.

Протягом року в закладі отримують лікування  близько 10 тисяч пацієнтів, з них близько 6 тисяч пацієнтів  звертаються за екстреними (невідкладними) показаннями.

Залишити відповідь