Сергій Борзов: Україну і Молдову сполучатиме новий міст: стартували підготовчі роботи

Сергій Борзов: Україну і Молдову сполучатиме новий міст: стартували підготовчі роботи

Велике будівництво у Вінницькій області триває. Про це зазначив Голова ОДА Сергій Борзов.

«Будуємо Ямпільський міст через Дністер, що стане частиною транспортного коридору між двома країнами та продовженням автошляху Р-08 Немирів – Ямпіль. Зараз завершується ремонт 116 км цієї дороги у Вінницькій області», – зауважив посадовець.

Варто зазначити, що будівництво мосту здійснюється за моделлю «design-build». Це означає, що підрядна організація займається і проєктуванням, і будівельними роботами. Ця модель заощаджує час та здешевлює реалізацію проєкту.

«Підрядниками розпочато процес підготовчих робіт: зняття родючого шару ґрунту, вирубка порослі, влаштування майданчиків для техніки. Підрядна організація – ТОВ «СП «Автострада». Завершити роботи заплановано до кінця 2022 року», – підкреслив Сергій Борзов.

Де будується міст?

На околицях міста Ямпіль та неподалік молдавського села Косеуць. Під’їздом до нього з української сторони стане автошлях Т-02-02 Могилів-Подільський – Ямпіль – Бершадь – Умань. З іншої сторони він примкне до молдавської траси М2 Кишинів – Сорока.

Яким буде новий міст?

Мостовий перехід через Дністер передбачає будівництво 2-х підходів: 1,068 км з української сторони та 5 км з молдавської.

▪ довжина естакади – 668 м;

▪ довжина мосту – 641 м;

▪ кількість опор – 21 шт;

▪ висота опор – від 8 до 40 м.

Чому будується?

Наразі транспортний зв’язок між Україною і Молдовою через річку Дністер в області забезпечується мостом, який розміщений у зоні пункту пропуску «Могилів-Подільський – Отач» та мостом на пункті пропуску «Бронниця – Унгурь», на якому дозволена маса транспортних засобів не перевищує 3,5 тонн, а на прикордонному переході «Ямпіль – Косеуць» працює лише паромна переправа, однак вона давно не відповідає вимогам часу і реальним потребам жителів держав.

«Новий міст у Ямполі покращить зв’язок між двома сусідніми країнами та дозволить скоротити час поїздки за маршрутом Київ — Кишинів», – наголосив керівник регіону.

#ВеликеБудівництво_Вінниччина

#ВеликеБудівництво

Залишити відповідь