Сергій Борзов: П’ять проєктів «Великого будівництва-2021» отримають 22,19 млн грн додаткового фінансування за рахунок ДФРР

Сергій Борзов: П’ять проєктів «Великого будівництва-2021» отримають 22,19 млн грн додаткового фінансування за рахунок ДФРР

Таке рішення було прийнято на засіданні регіональної комісії при Вінницькій облдержадміністрації. Повідомив Голова ОДА Сергій Борзов. Так, за його словами, скориговано проєктно-кошторисну документацію таких п’яти проєктів для завершення у 2021 році: реконструкція спортивно-оздоровчого комплексу «Авангард» в Браїлові Жмеринського району, реконструкція з застосуванням енергозберігаючих заходів дитячого садочку  № 3 «Теремок» в м. Гайсин, реконструкція дитячого садочка «Пролісок» в с. Сутиски, реконструкція хіміотерапевтичного корпусу Подільського регіонального центру онкології м. Вінниця, пам’ятка містобудування та архітектури державного значення «Палац» в м. Тульчин.

«В Браїлові роботи розпочали у 2018 році. У 2021 році відбулось коригування проєкту, яким зменшили розмір спортивної зали, проте виділені кошти все одно не могли забезпечити завершення робіт та введення в експлуатацію об’єкта. Тому вирішено збільшити обсяг коштів ДФРР на об’єкт на 3787,8 тис грн. до 13787,8 тис грн», – зазначив Голова ОДА.

Сергій Борзов також повідомив, що проєктно-кошторисна документація на реконструкцію з застосуванням енергозберігаючих заходів дитячого садочку № 3 «Теремок» була розроблена на замовлення Гайсинської міської ради у 2016 році. Але, на жаль, проєкт не забезпечував комплексний підхід. На об’єкті не було передбачено систему опалення і гарячого водопостачання, відсутня котельня; інклюзивність об’єкта, пожежний захист; благоустрій території і дитячі майданчики, огородження території. Для завершення реконструкції дитсадочка до кінця року буде збільшене фінансування за рахунок коштів ДФРР на суму 7846,26 тис грн. до 12846,26 тис. грн.

Стосовно реконструкції дитячого садка «Пролісок» в Сутисках, Голова ОДА зазначив, що будівельні роботи розпочали ще дев’ять (!) років тому. За цей час перераховувалась кошторисна частина проєкту, без зміни конструктивної частини. Змінились норми ДБН, з’явились нові сучасні рішення, зросла вартість матеріалів та обладнання, рівень заробітної плати. Так, розробленою проєктно-кошторисною документацією не було передбачено реконструкцію інженерних мереж водопостачання та каналізації, влаштування котельні вимоги з інклюзивності об’єкта, пожежний захист, благоустрій території та дитячі майданчики. У 2021 проєкт скоригували: замінили тип покрівлі з пласкої на шатрову, що є більш надійною та менш затратною при експлуатації, враховано влаштування котельні. Також проєкт розбито на 2 черги, І чергу (4 групи) заплановано завершити до кінця поточного року. Для цього збільшено обсяг коштів на об’єкт за рахунок перерозподілу фінансування ДФРР на 7208,07 тис грн до 26095,227 тис грн. Після введення в експлуатацію І-ї черги об’єкт буде передано громаді та він буде використовуватись за призначенням як повноцінний дошкільний навчальний заклад.

Реконструкцію хіміотерапевтичного корпусу Подільського регіонального центру онкології в м. Вінниця розпочали у вересні 2020 року. У процесі виконання виявили цілий ряд робіт, які не були включені в проектно-кошторисну документацію, або не враховували ті роботи, які необхідно було виконувати і вимагали коригування ПКД. У 2021 році передбачено: 13736,073 тис грн. коштів ДФРР; 1526,23 тис грн – кошти обласного бюджету; також профінансовано 2880,78 тис грн. за рахунок власних коштів замовника – КНП «Подільський регіональний центр онкології».

«Об’єкт є знаковим – реконструкцію мають завершити до 30-річниці Незалежності України. Тому для виконання робіт в повному обсязі та введення в експлуатацію вирішено збільшити обсяг коштів ДФРР на об’єкт на суму 2750,0 тис грн. до 16486,073 тис грн», – наголосив керівник регіону.

Наступний об’єкт – реконструкція елементів благоустрою частини території пам’ятки містобудування та архітектури державного значення «Палац» в м Тульчин, 1757 рік. ПКД було розроблено у 2018 році, роботи розпочали у 2019 році із залученням коштів Державного фонду регіонального розвитку та співфінансування з обласного бюджету. На початок 2021 року освоєно 22,8 млн грн, зокрема, – 14,7 млн грн коштів державного бюджету.

«Цього року проєкт реалізується в рамках програми Президента України Володимира Зеленського «Велике будівництво» та на його завершення виділено 14 331,635 тис грн, у тому числі 12 885,0 млн грн з Державного фонду регіонального розвитку та 1446,635 тис грн. з обласного бюджету»,  – підкреслив Сергій Борзов.

На прохання Тульчинської міської ради було скориговано проєкт, яким враховано продовження реконструкції огорожі території пам’ятки містобудування та архітектури державного значення «Палац» 1757 року у м. Тульчин до в’їзної арки у місто. Загальна кошторисна вартість зросла із 37163,245 до 37939,913 тис грн. Забезпечення завершення робіт на об’єкті,з урахуванням виконання робіт з реконструкції огорожі до в’їзної арки, можливе за умови фінансування додаткових робіт, що виникли внаслідок продовження огорожі. Тому збільшено обсяг державних коштів на 600 тис грн. за рахунок нерозподіленого залишку коштів ДФРР.

#ВеликеБудівництво_Вінниччина

Залишити відповідь