На Вінниччині готують до приватизації 14 будівель

На Вінниччині готують до приватизації 14 будівель

В рамках малої приватизації у Вінницькій області готуються аукціони з продажу 14 об’єктів нерухомості, більшість з яких – нежитлові закинуті недобудови.

Сергій Борзов – голова Вінницької ОДА , представник Президента України в області повідомив, що взяти участь в аукціонах може кожен охочий, а нові пропозиції з’являються щотижня.

Перелік доступних для приватизації об’єктів доступний за посиланням: (prozorro.gov.ua) «Раніше інформація про доступні лоти публікувалася лише в газеті «Вісник приватизації», проте Фонд державного майна України запустив зручний сайт, де тепер можна знайти усі наявні пропозиції. Трапляються й унікальні об’єкти – як, наприклад, будівлі санаторію «Гірський» в місті Могилів-Подільський, аукціон по яких зараз готується», – розповів очільник Вінниччини. За його словами, відповідно до закону, до малої приватизації належать активи, вартість яких не перевищує 250 млн грн. Проте здебільшого на продаж виставляються значно дешевші лоти – окремі будівлі, автомобілі, і лише іноді цілі майнові комплекси та підприємства. «Це державні активи, які сьогодні здебільшого не використовуються. Мета їх приватизації – знайти нових власників, які зможуть дати їм нове життя: оновити, відкрити власний бізнес або ж просто ефективно використовувати. Саме підприємці найчастіше беруть участь в приватизаційних аукціонах», – сказав Борзов. Продаж об’єктів відбувається онлайн в системі Прозоро.Продажі, що гарантує доступ до аукціонів для всіх охочих та виключає можливість маніпуляцій.

У цьому році вже проведено успішних аукціонів на 1,7 млрд грн. У 2020 році програма приватизації дозволила залучити до державного та місцевих бюджетів 3 млрд гривень, що в 4 разів більше ніж у 2019 та у 8 разів більше за показник 2018 року. Цього року планку встановили ще вище – на аукціонах планується отримати 12 млрд гривень надходжень.

Залишити відповідь