Торгівля людьми

30 липня, Всесвітній день протидії торгівлі людьми. Він був започаткований у 2013 році Генеральною Асамблеєю Організації Об’єднаних Націй з метою підвищення рівня поінформованості громадян стосовно глобальної проблеми торгівлі людьми і привернення уваги до важкого становища жінок, чоловіків і дітей, які стали жертвами цього злочину, а також заохочення людей активно допомагати постраждалим і протидіяти торгівлі людьми. Торгівля людьми є негативним явищем, яке охопило практично всі регіони та країни світу, незалежно від рівня їх економічного розвитку. Проблема торгівлі людьми є актуальною і для України. В першу чергу це пов’язано з масштабним залученням населення країни до зовнішньої трудової міграції. Загроза потрапити в тенета торгівців людьми залишається найбільш небезпечним ризиком роботи за кордоном. Втрата доходів через вимушене перебування вдома, втрата роботи, соціальних контактів, ускладнений доступ до соціальних послуг та сервісів, недоступність багатьох сервісів, закритість кордонів, страх за власне здоров’я та здоров’я близьких, все це збільшує уразливість населення до торгівлі людьми.

У зв’язку з цим, Міністерство соціальної політики, як національний координатор у сфері протидії торгівлі людьми, проводить інформаційну кампанію щодо обізнаності населення з питань протидії торгівлі, присвячену Всесвітньому дню протидії торгівлі людьми (30 липня) – “Ти не товар – ти людина!”.

Буде це пенсіонер, людина працездатного віку чи дитина – байдуже. Основний принцип, за яким торгівці людьми обирають собі жертву, – це уразливий стан особи.

Уряд України вживає заходів з попередження торгівлі людьми та боротьби з нею, притягнення до відповідальності злочинців та надання допомоги постраждалим.

Особа, яка вважає себе постраждалою від торгівлі людьми, подає за місцем перебування до місцевої державної адміністрації заяву про встановлення статусу за формою затвердженою Мінсоцполітики.

Особа, яка звернулась із заявою щодо встановлення статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми, має право на забезпечення безоплатного одержання медичної, психологічної, соціальної, правової та іншої необхідної допомоги та тимчасового розміщення у притулку.

У разі, якщо особі встановлено статус постраждалої від торгівлі людьми, вона має право на одноразову матеріальну допомогу у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, що становить три прожиткових мінімумів та допомогу у працевлаштуванні, реалізацію права на освіту та професійну підготовку.

         До уваги громадян! Якщо Ви стали жертвою торгівлі Ви можете звернутися до відповідальної посадової особи – начальника управління соціального захисту населення Жмеринської районної державної адміністрації Василик Надії Володимирівни за адресою: вул. Центральна 7, м. Жмеринка, тел. (04332) 5-20-07, або   за телефонами «Лінії довіри» з протидії торгівлі людьми у Вінницькій області 0 – 800 – 75 – 04 – 75; Національна «Гаряча лінія» з протидії торгівлі людьми: 0-800-505-501 (дзвінки безкоштовно зі стаціонарних телефонів в Україні) 527 – безкоштовно з номерів Київстар, МТС, Life.

Держава піклується про тебе!

Залишити відповідь