Глава держави: Вважаю, що Україна сьогодні готова до отримання чергового траншу МВФ

Президент Володимир Зеленський і директор-розпорядник Міжнародного валютного фонду Крісталіна Георгієва телефоном обговорять виконання Україною структурних маяків, необхідних для одержання чергового траншу.

Про це Глава держави повідомив під час інтерв’ю в межах Всеукраїнського форуму «Україна 30. Децентралізація», що триває у Києві.

«У мене сьогодні розмова з директором-розпорядником Міжнародного валютного фонду пані Крісталіною Георгієвою. Дзвінок щодо нашої ситуації. Я вважаю, що в нас у принципі багато речей готово. Може, дещо ще узгоджується між міністром фінансів Марченком і менеджментом МВФ. Сьогодні ми поговоримо, що вже готово, а що – ще ні. Мені здається, ми перебуваємо на вирішальній стадії», – розповів Президент. 

Він зауважив, що майже всі структурні маяки Українська держава виконала. Залишаються певні специфічні речі, пов’язані з державним бюджетом, які мають узгоджуватися на рівні середньої ланки учасників переговорного процесу. 

«Я вважаю, що ми все зробили. Все, що я обіцяв пані Георгієвій, і все, що нам потрібно для України, – всі головні реформи ми розпочали. Вони проголосовані. Земельна реформа, банківська реформа, Вища рада правосуддя, Вища кваліфікаційна комісія суддів. Лише перше голосування, але ми почали й реформу Служби безпеки України. Я вважаю, що це серйозний комплект, який до мого президентства не був проголосований, хоча був обіцяний. Обіцялося це не мною, але ці законопроекти прописані в тих чи інших документах, і ми все це зробили. Вважаю, що ми готові до отримання траншу», – сказав Володимир Зеленський.

Серед важливих структурних маяків МВФ Президент назвав реформу судової системи. За словами Глави держави, попри спротив, який чинять окремі представники судової гілки влади, ця реформа буде завершена.

«І буде очищення судів у будь-якому разі», – наголосив Глава держави.

Щодо кадрових змін у Національному банку України й можливого впливу на співпрацю з Міжнародним валютним фондом, то Володимир Зеленський зауважив, що не має права втручатися в роботу Нацбанку та в кадрову політику його керівництва. Водночас Президент зазначив, що сьогодні НБУ забезпечує стабільність національної валюти без різких коливань, також спрощується надання кредитів.

Залишити відповідь