Понад 300 вінничан вже отримали сертифікати міжнародного зразка про щеплення від COVID-19

Понад 300 вінничан вже отримали сертифікати міжнародного зразка про щеплення від COVID-19

Про це під час прес-брифінгу в облдержадміністрації розповіла заступник директора Департаменту охорони здоров’я та реабілітації ОДА Тетяна Бондаренко.

За її інформацією, на даний час на Вінниччині щепились понад 186 тисяч осіб.

«Вакцинація – це єдиний спосіб вберегти наших жителів від важкого перебігу захворювання на коронавірус, від госпіталізації та летальних випадків,- зауважила Тетяна Бондаренко.- Від того, наскільки значним буде прошарок людей, вакцинованих від COVID-19, залежатиме,  як ми переживемо наступну хвилю хвороби, що вже розпочалась у багатьох країнах Європи.

Тетяна Бондаренко нагадала, що відтепер, під час 5–го етапу загальної вакцинації населення, запис у чергу через сайт чи мобільний додаток «Дія» перестає працювати. Натомість отримати щеплення може кожен охочий  житель області віком від 18 років , зареєструвавшись по телефону безпосередньо в Центрі масової вакцинації, або просто прийти з паспортом і здійснити запис на місці (телефони центрів розміщені на сторінці профільного департаменту ОДА). За її словами, у кожному такому Центрі буде, як мінімум, вибір із двох вакцин. За вимогою ВООЗ щеплення різними вакцинами робитимуть різні медичні працівники.

Тетяна Бондаренко наголосила: «Усі вакцини, які зареєстровані в Україні і сертифіковані організацією ВООЗ для екстреної вакцинації захищають в т.ч і від нового штаму коронавірусу «Дельта», оскільки має місце перехресний імунітет. Отже,  щеплення кожною із наявних в області вакцин : AstraZeneca, Comirnaty/Pfizer-BioNTech, CoronaVac/Sinovac Biotech та Moderna ефективно запобігає тяжкому перебігу хвороби й рятує життя!».

Заступник директора Департаменту охорони здоров’я та реабілітації ОДА пояснила, яким чином громадяни, що отримали повний курс вакцини, можуть отримати сертифікат міжнародного зразка, що дає право на виїзд закордон:

«Необхідно звернутись до сімейного лікаря із закордонним паспортом, аби він  міг правильно внести особисті дані пацієнта у сертифікат. Він виписує міжнародний сертифікат українською і англійською мовами за тією інформацією, яка є у  електронній системі охорони здоров’я. Таких сертифікатів на даний час вже видано сімейними лікарями більше як 300».

Підсумовуючи сказане, Тетяна Бондаренко підкреслила, що відповідно до вимог ВООЗ, усі  вакцини, якими проводять щеплення на Вінниччині визнаються дійсними  для перетину кордону.

Залишити відповідь