На Вінниччині презентували інклюзивний проєкт «Родини людей з інвалідністю разом проти COVID-19»

Сьогодні, 15 липня, у пресцентрі Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю обласної державної адміністрації відбулася презентація проєкту «Родини людей з інвалідністю разом проти COVID-19» громадської організації «Асоціація захисту прав та допомоги людям з інвалідністю «Відкриті серця».

«Родини людей з інвалідністю разом проти COVID-19» – це один з 17 проєктів-переможців конкурсу з визначення програм (проєктів, заходів), розроблених інститутами громадянського суспільства, для виконання (реалізації) яких надаватиметься фінансова підтримка у 2021 році за рахунок коштів обласного бюджету.

«Проєкт спрямовано на розвиток інклюзивного середовища на Вінниччині та допомогу соціально незахищеним верствам населення, що сьогодні залишається надзвичайно актуальним», – відзначила модераторка заходу, заступниця директора Вінницького обласного центру соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями «Обрій» Наталія Головко.

«Головна мета проєкту – підтримка сімей, в яких виховуються особи з інвалідністю через онлайн-інформування та просвітництво, а також сприяння розвитку самозарадності і опірності сімей, які опікуються людьми з інвалідністю. Це дозволить запобігти посиленню випадків дискримінації та насильства, сприяти розвитку самозарадності і опірності сімей, підвищуючи їх компетентність батьківства та адвокації», – зазначила голова Ради Асоціації захисту прав та допомоги людям з інвалідністю «Відкриті серця» Світлана Демко.

У рамках проєкту буде проведено онлайн навчання для понад 270 сімей у яких проживають люди з інвалідністю, а також для близько 50 представників органів публічної влади та місцевого самоврядування, різних соціальних служб. Окрім того, під час проєкту діятиме фахове онлайн експрес консультування на конкретні запити таких сімей.

Проєкт реалізовується в соціальному партнерстві з комунальним закладом «Вінницький обласний центр соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями «Обрій» та Департаментом соціальної та молодіжної політики обласної державної адміністрації за інформаційної підтримки Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю обласної державної адміністрації.

«Підсумки роботи територіальних громад Вінниччини в І півріччі 2021 року з сім’ями, у яких виховуються діти з інвалідністю, в порівнянні з 2020 роком свідчать про потребу громад у розширенні доступу до соціальних послуг, у тому числі в режимі онлайн», – відзначила директорка Вінницького обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Олена Стоялова.

Асоціація захисту прав та допомоги людям з інвалідністю «Відкриті серця» має значний досвід щодо реалізації низки інклюзивних проєктів, зокрема «Раннє втручання – шлях в нове життя», «Вчимо навчати життю», «Розповсюдження досвіду створення інклюзивних умов трудової зайнятості молодих людей з важкими формами інвалідності на базі тепличного господарства Соціальних майстерень».

Команда проєкту сподівається, що він сприятиме формуванню толерантного ставлення суспільства до проблем людей з інвалідністю, їх соціалізації, подоланню соціально-економічних наслідків пандемії, а також психологічній підтримці вразливих груп населення.

Залишити відповідь