Подільський регіональний онкоцентр – знаковий об’єкт «Великого будівництва-2021» у Вінниці, – Сергій Борзов

Голова обласної державної адміністрації перевірив хід реконструкції приміщення хіміотерапії Подільського регіонального онкоцентру.

За словами очільника ОДА, будівельна готовність об’єкта становить 87%.

«До Дня Незалежності корпус мають відкрити – це плюс 40 ліжок до наявних 360. – зазначив Сергій Борзов. – 10 тисяч онкохворих щороку проходять хіміотерпію у Подільському регіональному центрі онкології. На жаль, захворюваність зростає. Збільшується і кількість занедбаних випадків. Ліжок «для хімії» не вистачає…»

Голова ОДА також зауважив, що нові технології змінюють медицину, але не «радянські» будівлі лікарень.

Хіміотерапевтичне відділення – будівля з часів СРСР. Власне, як і решта корпусів онкоцентру. У 1978 року його почали будувати, а у 2021 році ця лікарня зміниться завдяки президентській програмі як і інші медзаклади в області.

«У нас лише за рік удвічі зросла кількість хворих, які проходять амбулаторну терапію. Чотири операційні сестри ставлять 70-80 крапельниць в день – це надзвичайне навантаження. Саме тому настільки важливе відкриття додаткових ліжок саме у хіміотерапії. Лікуються у нас не лише вінничани, до нас їдуть з інших областей, держав. Кожен десятий хворий – приїжджий», –  розповідає директор Подільського регіонального центру онкології Володимир Шамрай.

Що передбачено проєктом «Великого будівництва»?

Ремонт першого поверху будівлі – рентгенологічного відділення,  надбудову четвертого поверху – денний стаціонар з ліжками амбулаторної хіміотерапії, надбудову мансардного поверху – це теж для хіміотерапевтичного відділення.

До того ж, буде зведено нове перекриття та дах, новий ліфт, утеплення стін та благоустрій території.

Голова ОДА також оглянув приміщення, де скоро стоятиме новий лінійний прискорювач.

«Його для Подільського онкоцентру купили наприкінці 2020-го. 5 років його придбання домагався головний лікар Володимир Шамрай. Він досі зберігає папку «переписки» зі всіма міністрами охорони здоров’я України. Десять народних депутатів втручались у процес придбання. Але тоді так і не змогли. Лише торік все зрушилось з місця – це великий крок у розвитку радіологічної служби вінницького онкоцентру», – зауважив Сергій Борзов.

Майже 50 мільйонів гривень – загальна вартість лінійного прискорювача. З них 20 мільйонів – субвенція на соціально-економічний розвиток, яку залучили народні депутати України – Анатолій Драбовський та Максим Пашковський, решта – з обласного бюджету.

Наразі будівлю для сучасного лінійного прискорювача готують, там лише стіни товщиною півтора метри.

За словами Володимира Шамрая, досі працюють на єдиному гама-терапевтичному апараті дистанційної променевої терапії. Нове обладнання надасть можливість зменшити навантаження на здорові тканини навколо пухлини, а головне – підвести максимальні дози до пухлинного осередка.

У Західній Європі на один мільйон населення є сім лінійних прискорювачів, у Східній – три. Тобто середньосвітові розрахунки – це один прискорювач на 200 – 250 тисяч мешканців. Тому для Вінницької області необхідно хоча б чотири прискорювачі.

П’ятсот пацієнтів на рік – це максимальне навантаження на один прилад. Старий апарат (а він єдиний в онкоцентрі) на основі кобальтового джерела випромінювання є застарілим. У Європі таких прискорювачів залишилися одиниці. Цивілізований світ із середини минулого сторіччя використовує винятково лінійні прискорювачі, бо це безпека, точність та мінімум ускладнень для організму пацієнта та, безумовно, ефективність.

На сьогодні рентген в лікувальному закладі 1978 року, як і будівля онкоцентру.

Саме тому Подільський регіональний онкоцентр – це знаковий об’єкт «Великого будівництва» у Вінниці. Важливо, що темпи змін помітні.

«Знаєте, від чого частіше вмирають українці?  На першому місці – хвороби кровообігу – інсульти, на другому – ішемічні хвороби серця. Далі – онкологія», – зазначає Володимир Шамрай.

Саме тому сьогодні треба зробити усе можливе, аби у вінницькому онкоцентрі хворі мали бажання лікуватися і жити  Потрібне сучасне обладнання і комфортні умови для всіх.

«Звісно, мають бути фахові медики із гідними зарплатами. На цьому акцентує увагу Президент України Володимир Зеленський. Глава держави підписав указ про підвищення зарплати медиків. Необхідно компенсувати брак належної уваги до медицини протягом багатьох років.  «Велике будівництво» – це приклад системної роботи. Це вкрай важливо заради здоров’я нації», – зазначає Сергій Борзов. 

Залишити відповідь